Historia Eli Wojdyły

 

Z całą pewnością mogę stwierdzić, iż jestem osobą, która nigdy nie używa słów: „nie mogę, nie potrafię, nie dam rady." Pełna energii, radości życia, gotowa do niesienia pomocy wszystkim, którzy wsparcia potrzebują – to cała ja.
Jestem osobą niezwykle silną, a jednocześnie bardzo wrażliwą na cudze nieszczęście - nie potrafię żyć tylko dla siebie, jestem urodzoną działaczką, przyjaciółką i bratnią duszą dla wszystkich zagubionych kobiet. Życie mnie nigdy nie rozpieszczało. Najbardziej przekonałam się o tym, gdy w 2006 roku zachorowałam na raka piersi. Gdy usłyszałam diagnozę: nowotwór złośliwy piersi wydawało mi się, że świat wokół mnie stanął w miejscu. Jednak życiowy optymizm szybko doszedł do głosu. Własne cierpienie nie pozwoliło mi zapomnieć o innych, nie chciałam też odłożyć wielkiego marzenia, którym było otwarcie klubu fitness dla kobiet. Zorganizowanie takiego miejsca i zdobycie potrzebnych środków finansowych, jak również niezbędnych zezwoleń, było chyba większą katorgą niż chemia i radioterapia - z tym wszystkim zmagałam się jednocześnie (rano chemia, a później urzędy i wiele innych pilnych spraw).
Niezwykła, wręcz nadludzka determinacja spowodowała, że udało mi się zwyciężyć przeciwności losu - wygrałam z ciężką chorobą i otworzyłam Centrum Odnowy Biologicznej w Oławie. Miejsce to okazało się wkrótce nie tylko spełnieniem moich marzeń, ale i kobiet, których zawsze było i jest pełno w klubie. Uważam, iż zaraziłam to miejsce swoją pozytywną energią, wiarą w człowieka i miłością do sportu. Sama zostałam instruktorem fitness w wieku 43 lat, dowodząc tym samym, że nigdy nie można mówić, że na spełnianie marzeń jest za późno. Nie zapomniałam o swojej chorobie, ale w kontekście innych kobiet - poświęcam się profilaktyce i wspieraniu kobiet po mastektomii. To dla nich założyłam Stowarzyszenie "Zawsze Kobieta", a Klub stał się miejscem nieodpłatnych ćwiczeń i spotkań dla kobiet dotkniętych chorobą. Jako propagatorka profilaktyki badań kobiet, w szczególności mammografii i usg piersi, zaczęłam organizować w Oławie bezpłatne badania w kierunku wczesnego wykrywania zmian nowotworowych piersi oraz "Marsz Różowej Wstążeczki" - Dzień do walki z rakiem piersi. Wciągu 5 lat naszej działalności stowarzyszenia przebadałyśmy ponad 1000 kobiet, u 14 wykryto raka. Wszystkie leczone są w Dolnośląskim Centrum Onkologii we Wrocławiu , a co najważniejsze wszystkie powoli powracają do zdrowia. Tutaj jest więc mój malutki sukces.

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.jpg


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi política

DMC Firewall is a Joomla Security extension!