Rok 2013 rozpoczęłam wolontariatem w Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczny finał poświęcony był ratowaniu życia dzieci i godnej opiece medycznej seniorów. Mieszkańcy naszego miasta, jak co roku, nie zawiedli. Wspólnie zebraliśmy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

​W marcu czekała mnie niezwykła niespodzianka, powtórnie zostałam nominowana do konkursu Laury Magellana, organizowanego przez Akademię Ekonomiczną w Krakowie. Było to dla mnie ogromne zaskoczenie, a zarazem ogromny zaszczyt.

 

​Miesiąc później 19 marca w Sali Teatru Polskiego w Warszawie odbierałam nagrodę główną w kampanii społecznej,, Rak to się leczy" - Złotą Kroplę Rosy, dla człowieka najbardziej zaangażowanego w problematykę onkologiczną w Polsce. Stojąc na scenie obok Pani Katarzyny Grocholi ,profesora Jerzego Stuhra i wielu zacnych osobistości ze świata medycyny, kultury i mediów czułam się niezwykle szczęśliwa.

 

​Maj to tradycyjnie wspomnienia pamięci Ireny Jarockiej. W sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie nasi przyjaciele zaprezentowali niezwykły koncert pt. ,,Motylem Jestem".
​19 czerwca ten sam repertuar zaśpiewany został pacjentkom Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu. Były łzy, radość i chwile zapomnienia o chorobie.

 

W miesiącu czerwcu wspólnie z mieszkańcami naszego miasta zorganizowaliśmy w Oławie ogromne wydarzenie ,,Płuca dla Justyny". W ciągu 16 dni zbieraliśmy pieniądze na ratowanie życia naszej oławianki Justyny Piotrowskiej. Wspólnie z koleżankami z naszego stowarzyszenia organizowaliśmy kiermasze, imprezy plenerowe ( Noc Świętojańską ), Aqua Zumba Fitness. Wydarzenie odniosło ogromny sukces, nasza koleżanka jest już po przeszczepie płuc w klinice w Wiedniu, powoli wraca do zdrowia.

 

Dnia 6 września w Sanktuarium Matki Boskiej Pocieszenia w Oławie odbył się koncert piosenek Ireny Jarockiej na rzecz ratowania spalonego kościoła św. Józefa w Oławie zorganizowany przez Stowarzyszenie „Zawsze Kobieta". W koncercie udział wzięli : Anna Żebrowska, Adriana Krakowska, Kamila Bakalarczyk-Kruk, Artur Piotrowski, mali artyści Kuba Piotrowski i Karina Krakowska oraz zespół „Słoneczniki" z Bystrzycy Oławskiej pod dyrekcją Doroty Semenowicz. Oławska publiczność nie zawiodła, piosenki spotkały się z dużym uznaniem.

 

​14 września 25 osobowa grupa oławian uczestniczyła w Marszu Ludzi Dobrej Woli ECCO WALKATHON w Warszawie. Wszyscy razem przeszliśmy z uśmiechem na ustach 10 kilometrową trasę ,tym samym każdy z nas przeznaczył swoje wychodzone pieniążki na Fundacje TVN.

 

W tym roku w czasie marszu Fundacja TVN zbierała środki na leczenie dzieci chorych na mukowiscydozę. Pogoda i humor dopisywała wszystkim uczestnikom marszu. Jednomyślnie wszyscy, którzy uczestniczyli w imprezie podjęli decyzje o uczestnictwie w WALKATHONIE w przyszłym roku.

 

W dniach 18-19 października odbyła się 3 edycja naszego Festiwalu Kobiecości w Oławie. 18 października jak co roku, zorganizowany został Marsz Różowej Wstążki przy akompaniamencie Orkiestry Dętej. Przemaszerowaliśmy ulicami Oławy niosąc różowe balony- symbol kobiet walczących z rakiem piersi.

 

Tego samego dnia w Ratuszu Miejskim w Sali Rajców odbyło się po raz pierwszy Dolnośląskie Forum Aktywnych Kobiet. Motywem przewodnim Forum było przedstawienie niezwykłych kobiet Dolnego Śląska- ukazanie ich pracy, pasji i zaangażowania społecznego. ​Ostatni dzień Festiwalu to I DOLNOŚLĄSKI BIEG PO ZDROWIE DLA CHORYCH NA RAKA, w których uczestniczyło 177 zawodników. Wszyscy przebiegli dystans 10 km, pomagając w ten sposób osobom chorym na raka.

 

23 października zostałam zaproszona do programu TVP 2 ,,Pytanie na śniadanie" gdzie byłam gościem Marioli Bojarskiej – Ferenc. Tematem przewodnim programu była profilaktyka badań raka piersi kobiet. W kilku słowach opowiedziałam też swoją historię.

 

W grudniu ukazała się nowa publikacja wydana przez Fundację Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu ,,Żyj najlepiej jak potrafisz". Książka ta składa się z opowiadań ludzi, którzy wygrali walkę z rakiem. Jedną z pierwszych bohaterek zostałam ja. Zapraszam do lektury książki.

 

4 grudnia zorganizowaliśmy Mikołajowy Kiermasz dla Justyny. Na kiermaszu sprzedawane były wyroby przygotowane przez uczniów, nauczycieli i rodziców szkół, przedszkoli i żłobków powiatu, gminy i miasta Oława. W ciągu zaledwie 3h udało nam się zebrać 19 tys. zł, które przeznaczyliśmy na rehabilitację naszej koleżanki Justyny Piotrowskiej.

 

Tego samego dnia wieczorem na Basenie Miejskim Termy Jakuba odbyła się ,,Mikołajowa Aqua Zumba" dla Justyny. Mimo małej frekwencji impreza udała się doskonale.

 

9 grudnia 2013r Telewizja Wrocław nagrała audycję telewizyjną z moją osobą z cyklu ,,Zdrowiej" , w której promowana była książka ,,Żyj najlepiej jak potrafisz".

 

12 grudnia w Dolnośląskim Centrum Onkologii zorganizowałam koncert kolęd dla pacjentów szpitala. Wykonawcami były dziewczęta z zespołu dziecięcego ,,Słoneczniki" działającymi przy Szkole Podstawowej w Bystrzycy Oławskiej pod kierownictwem pani Doroty Semenowicz. Koncert bardzo podobał się pacjentom, którzy wspólnie z zespołem śpiewali nasze piękne polskie kolędy.

 

20 grudnia w Ośrodku Kultury w Oławie zorganizowałam już po raz czwarty Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących. W wigilii wzięło udział ponad 90 osób, atrakcją wieczoru był koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej działającej przy ośrodku kultury w Oławie. Każdy gość oprócz wieczerzy wigilijnej otrzymał paczkę żywnościową.

 

Rok 2013 był dla mnie bardzo udanym rokiem, pełnym nowych wyzwań i doświadczeń.

 

WOŚP.jpgOławski-sztab-WOŚP.jpgLaury-Magellana-Kraków.jpgLaury-Magellana-Kraków-.jpgZłota-Kropla-Rosy-Warszawa.jpgZłota-Kropla-Rosy-Warszawa-1.jpgZłota-Kropla-Rosy-Warszawa-2.jpgZłota-Kropla-Rosy-Warszawa-3.jpgZłota-Kropla-Rosy-Warszawa-4.jpgKoncert-poświęcony-Irenie-Jarockiej.jpgKoncert-poświęcony-Irenie-Jarockiej-1.jpgKoncert-poświęcony-Irenie-Jarockiej-2.jpgKoncert-dla-pacjentek-Dolnośląskiego-Centrum-Onkologii.jpgPacjentki-w-czasie-koncertu.jpgKoncert-dla-pacjentek-Dolnośląskiego-Centrum-Onkologii-1.jpgWykonawcy-i-organizatorzy.jpgDolnośląskie-Forum-Kobiet.jpgSpotkanie-kobiet.jpgŚwiętujemy-moje-nagrody.jpgAkcja-pomocy-ratowania-życia-naszej-koleżanki.jpgPomagamy-Justynie.jpgKiermasz-aniołów.jpgWizyta-rodziny-Justyny.jpgNoc-Świętojańska.jpgIdziemy-puszczać-wianki.jpgAqa-Zumba-dla-Justyny.jpgAqa-Zumba-dla-Justyny--1.jpgBieg-dla-Justyny.jpgJustyna.jpgKoncert-w-kościele-MBP.jpgKoncert-w-kościele-MBP-1.jpgKoncert-w-kościele-MBP-2.jpgWALKATHON-2013.jpgWALKATHON-2013-1.jpgWALKATHON-2013-2.jpgForum-Aktywnych-Kobiet.jpgForum-Aktywnych-Kobiet-1.jpgForum-Aktywnych-Kobiet-2.jpgMarsz-Różowej-Wstążki.jpgMarsz-Różowej-Wstążki-1.jpgMarsz-Różowej-Wstążki-2.jpgBieg-po-zdrowie-dla-chorych-na-raka.jpgorganizatorzy-biegu.jpgZwycięzca-biegu.jpgTVP2-z-Mariolą-Bojarską.jpgTVP2-Warszawa.jpgPytanie-na-Śniadanie.jpgKsiążka.jpgKsiążka-1.jpgKsiążka-2.jpgKsiążka-3.jpgKsiążka-4.jpgKsiążka-5.jpgKsiążka-6.jpgAqua-Zumba-dla-Justyny.jpgAqua-Zumba-dla-Justyny-1.jpgAqua-Zumba-dla-Justyny-2.jpgMikołaj-dla-Justyny.jpgMikołaj-dla-Justyny-1.jpgMikołaj-dla-Justyny-2.jpgTVP-Wrocław,-program-Zdrowiej.jpgTVP-Wrocław,-program-Zdrowiej-1.jpgKoncert-Kolęd-w-Dolnośląskim-Centrum-Onkologii.jpgKoncert-Kolęd-w-Dolnośląskim-Centrum-Onkologii-1.jpgKoncert-Kolęd-w-Dolnośląskim-Centrum-Onkologii-2.jpgWigilia-dla-potrzebujących.jpgWigilia-dla-potrzebujących-1.jpgWigilia-dla-potrzebujących-2.jpg


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi política

DMC Firewall is a Joomla Security extension!