Styczeń 2014 to początek roku i moja praca społeczna w oławskim Sztabie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku Orkiestra zbierała na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. 12 stycznia oławianie zebrali 74.697 tys. złotych.

 

W tym też czasie zostałam nominowana do plebiscytu Dolnoślązak 2013, w którym zajęłam 2 miejsce z nieprawdopodobną ilością 31789 głosów. Jest mi bardzo miło, że tak dużo osób doceniło to, co robię dla innych ludzi.

 

11 kwietnia moje przyjaciółki przygotowały mi niezwykłą niespodziankę. W wielkiej tajemnicy w dniu mojej chemioterapii wieczorem zorganizowały spotkanie kilkudziesięciu moich koleżanek. Był to wieczór pełen wzruszeń, miłych rozmów i szalonej zabawy. Jest mi niezmiernie miło, że moi przyjaciele nie pozwalają mi myśleć o mojej chorobie.

 

15 kwietnia na zaproszenie Marioli Bojarskiej Ferenc gościłam w programie TVP2,, Pytanie na śniadanie". Tematem rozmowy była moja choroba i akcja charytatywna dla chorych na raka ,,Daję Głowę", która odbędzie się 8 czerwca o godz. 14.00 na Placu Solnym we Wrocławiu. Każdy kto tego dnia odwiedzi Plac Solny, może za darmo skrócić, obciąć lub zafarbować włosy. Organizatorem akcji jest firma Relatis Agnieszka Sawczyńska. Nasze Stowarzyszenie ,,Zawsze Kobieta" za każdą głowę otrzyma od sponsorów pieniądze na wsparcie kobiet chorych na raka.

 

6 czerwca wieczorem na Gali ,,Aktywność Kobiet", którą poprowadził Marcin Prokop zostałam uhonorowana 3 nagrodami.

 

Za swoją działalność społeczną na rzecz kobiet otrzymałam nagrodę specjalną Stowarzyszenia ,,Aktywność Kobiet", wyróżnienie od PZU Życie oraz Złoty Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP a wręczony przez Panią wicewojewodę Ewę Mańkowską.

 

Było to dla mnie ogromne wyróżnienie i satysfakcja dobrze spełnionej pracy społecznej.

 

Nasza akcja Daję Głowę rozwija się niczym śnieżna kula. Coraz więcej osób z pierwszych stron gazet chce w niej uczestniczyć. Pierwszą osobą, która zgoliła głowę w szczytnym celu był mój kolega Kryspin Matusewicz. Jestem bardzo szczęśliwa bo sama osobiście go ogoliłam.

 

8 czerwca na Placu Solnym od wczesnych godzin porannych gromadziły się tłumy ludzi chcących uczestniczyć w naszej akcji. Kolejka do strzyżenia stała przez całe 5h. W 35 stopniowym upale grupa kilkuset osób czekała na swoja kolej od 3-4h.

 

Z dużej sceny imprezę prowadziła Mariola Bojarska-Ferenc, zaś na małej scenie przy wsparciu Artura Piotrowskiego 15 fryzjerów goliło, podcinało, ścinało warkocze i kitki ponad 500 osobom.

 

W imprezie naszej uczestniczyły niezwykłe kobiety: Ilona Antoniszyn - Klik, Aldona Młyńczak, Anna Zmarzły, Ilona Felicjańska, Agnieszka Perepeczko, Martyna Jakubowicz, Anna Jelenik.

 

Na scenie oprócz ciekawych rozmów z niezwykłymi gośćmi królował też śpiew i muzyka przez cały czas trwania imprezy.

Bardzo dziękujemy wszystkim którzy zaszczycili nas swoja osobą. Jestem pewna, że imprezę tą będziemy powtarzać cyklicznie.

W miesiącu czerwcu z okazji Dni Miasta Oławy odbył się w naszym mieście Zlot Zabytkowych Aut. Aby uatrakcyjnić imprezę przebrałam moje koleżanki w stroje z lat 50-60.Nasze pojawienie się wśród pięknych aut wzbudziło szczere zainteresowanie i uśmiech na twarzy wśród zwiedzających.
Nasza koleżanka Ewa Romańczuk została ukoronowana tytułem Miss 40+.


Miesiąc październik, to miesiąc do walki z rakiem piersi. W dniach 17-19.10 zorganizowałam w naszym mieście czwartą edycję Festiwalu Kobiecości. Pierwszym elementem Festiwalu był Marsz Różowej Wstążki, który poprowadziła Mariola Bojarska-Ferenc. Przy dźwiękach orkiestry dętej działającej przy Centrum Sztuki w Oławie przeszliśmy wraz z młodzieżą ulicami naszego miasta, aby zaakcentować ważność profilaktycznych badań dla kobiet. Przez 3 dni przebadałyśmy bezpłatnie 150 kobiet, coraz większa ilość chętnych na badania utwierdza nas w przekonaniu o słuszności organizacji takich badań. Drugą częścią Festiwalu było II Dolnośląskie Forum Aktywnych Kobiet, na którym poznałyśmy historie niesamowitych kobiet. Ostatnią częścią naszej corocznej imprezy był II Dolnośląski Bieg po Zdrowie dla Chorych na Raka, w którym uczestniczyło 300 biegaczy z całego kraju. Przepiękna pogoda, niesamowita atmosfera i duch sportowej rywalizacji uczynił naszą imprezę bardzo udaną.

 

W grudniu jak co roku nie zapomniałam o osobach, którym nie poszczęściło się w życiu. Wspólnie z przyjaciółmi po raz piąty zorganizowałam Wigilię dla bezdomnych i potrzebujących. Oprócz kolacji wigilijnej nasi goście otrzymali w prezencie żywnościowe paczki.


Pomimo moich zdrowotnych kłopotów jestem bardzo szczęśliwa, iż tyle ciekawych wydarzeń mogłam doświadczyć w mijającym roku.

 

WOŚP.JPGOławski-sztab-WOŚP.JPGLaury-Magellana-Kraków.JPGEla.jpegSpotkanie-kobiet.JPGKasia-i-ja.jpgSpotkanie-kobiet-2.jpgPytanie-na-śniadanie.jpgAkcja-Daję-Głowę.jpgPierwsze-golenie.jpgPierwsze-golenie---2.jpgPierwsze-golenie---3.jpgAkcja-Daję-Głowę-.jpgNagroda-Specjalna-Stowarzyszenia-Aktywność-Kobiet.jpegLaureatka.jpegZłoty-Krzyż-Zasługi-od-Prezydenta-RP.jpegLaureaci-i-nagrodzeni.jpegPlakat-promujący-akcję-Daję-Głowę.jpegCzłonkinie-stowarzyszenia-w-akcji.jpegZ-Panią-Mariolą-Bojarską.jpegKolejka-do-ścięcia-włosów.jpegFryzjerzy-w-akcji.jpegWizyta-miłych-gości.jpegIlona-Felicjańska-i-my.jpegWielki-sukces-naszej-akcji.jpegDni-Koguta-2014.jpegDni-Koguta-2014-1.jpegDni-Koguta-2014-2.jpegDni-Koguta-2014-3.jpeg32.jpg33.jpg34.jpg35.jpg36.jpg37.jpg38.jpg39.jpg40.jpg41.jpg42.jpg

 


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi política

Our website is protected by DMC Firewall!