Moja pierwszą imprezą charytatywną w bieżącym roku był Bieg dla ratowania życia chorej na raka płuc oławianki. Po półrocznej rehabilitacji miałam już troszkę więcej siły żeby zorganizować tą imprezę.


Pogoda i frekwencja dopisała. Ponad 150 biegaczy przebiegło trasę w oławskim parku, okazując wsparcie w chorobie Asi, także oławskiej biegaczce.

 

Oprócz biegu nauczyciele oławskiego niepublicznego przedszkola Żak zorganizowali festyn rodzinny z pysznymi ciastami, kiełbaskami z grila oraz animacjami dla dzieci.

 

Dzięki ogromnym sercom wszystkim biorącym udział w wydarzeniu udało nam się zebrać ponad 6000zł,które przeznaczymy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla chorej koleżanki.

 

13 października jak co roku zorganizowałam Marsz Różowej Wstążki, propagując tym samym dzień do walki z rakiem piersi. Tym razem uroczystość Nasza miała bardzo skromny wymiar ze względu na śmierć Naszej koleżanki, Doktor Marii Ochman. Marysia przez szereg lat, będąc ordynatorem radioterapii Dolnośląskiego Centrum Onkologii we Wrocławiu, pomagała Naszym koleżankom przejść chorobę nowotworową.

 

Śmierć Naszej koleżanki uczciliśmy minutą ciszy.

 

W czasie Naszego spotkania zabrała głos chora koleżanka Monika Nędzarek, która obecnie zmaga się z chorobą nowotworową.

 

Marsz Nasz przeszedł nie ulicami miasta jak co roku, tylko aleją Jana Pawła II.

 

15 października odbył się 5 jubileuszowy ,,Bieg Po Zdrowie Chorych Na Raka”. W biegu uczestniczyło prawie 400 zawodników. Biegacze przyjechali do Nas z całej Polski, zarówno z Gdańska jak i z Zakopanego.


Najstarszy zawodnik, który przybiegł na metę 10 km biegu z dużym wigorem miał 87 lat.

 

W tym roku Nasza impreza była wsparciem dla 26 letniej Moniki Nędzarek, mamy 8 miesięcznego Frania, która zmaga się z chłoniakiem -nowotworem nieoperacyjnym w tkance płucnej.

 

Przepiękna pogoda, niezwykła energia biegaczy i organizatorów spowodowała, że Nasza impreza stała się wydarzeniem roku w Naszym mieście.

 

Cieszę się bardzo, że w tym roku, w trakcie biegu, mogliśmy pomóc młodej mamie zarówno wsparciem finansowym jak i psychicznym.

 

Ja natomiast jestem z siebie bardzo dumna ,że sama podołałam organizacji tak niezwykłego wydarzenia.


Za rok na wiosnę jeśli zdrowie pomoże zorganizuję II edycję Biegu Serduszek.

 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpg9.JPG10.JPG11.JPG12.JPG13.JPG14.JPG15.JPG16.JPG17.JPG


AdmirorGallery 5.0.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi política

DMC Firewall is a Joomla Security extension!